Naše postel je zamořena roztoči, které nám pomalu ničí zdraví: Známe NEJLEPŠÍ METODU, jak se jich zbavit!

1029
Sdílejte

Podle vědců je v posteli průměrného člověka asi 1,5 milionu roztočů. Ve skutečnosti nejsou škodlivé, ale to, co po sobě zanechají, je pro nás velmi nebezpečné!

Kde se roztočům nejvíce daří?

Roztočům se daří na těch místech, kde trávíte nejvíc času – na gauči, v peřinách, matraci a v posteli. Proč právě v posteli? Mají tam nejideálnější podmínky pro množení, mají rádi teplo, tmu, vlhkost mezi 60 až 80 % a v neposlední řadě tam mají dostatek potravy. Při dýchání a pocení vzniká zvýšená vlhkost na posteli, přičemž tak vytváříte ideální klima pro roztoče. Ty se pak živí odumřelými šupinkami kůže. Čím delší dobu trávíte v posteli, tím jim poskytujete více „čerstvé potravy“.

Hlavní opatření:

  • nepřetápějte prostory v domě,
  • snižte vlhkost v domácnosti,
  • pravidelně větrejte,
  • vystavte matrace a postel slunci,
  • peřiny vystavte mrazu,
  • často perte ložní prádlo,
  • pravidelně utírejte prach a zbavte se huňatých koberců.

Větrejte!

Pokud zvyknete během zimy přetápět vaše prostory v domě, tak vytváříte ideální prostředí pro množení roztočů. Ty totiž milují teplo a nejlépe se jim daří při teplotě kolem 22 – 25 °C. Proto maximální teplota v domě by neměla přesáhnout 22 stupňů, přičemž v ložnici kde spíte postačí teplota 18 – 20 °C.

Roztoči milují vlhkost a právě to je nejlepší prostředí pro jejich rozmnožování. Pokud máte v bytě vysokou vlhkost, tak roztoči se u vás určitě přemnožili. Zakupte si odvlhčovač vzduchu a hlavně v ložnici je zapotřebí udržet vlhkost mezi 40 – 50 %. Vlhkost pod 50% je pro ně vysoce nepříznivá, tehdy roztoči vysychají a umírají.

Kam dál?

„Rakovina je výsledkem životního stylu, ne genetiky!“ Slavný lékař zkoumal nádory již 30 let a zjistil, že se jí dá předcházet dodržováním těchto 7 pravidel

Příznak na nehtech může poukazovat na nemocná játra, štítnou žlázu ale i cukrovku

Čistá voda je veliká vzácnost. 7 důvodů, proč ji pít : Pomůže zhubnout, posílí imunitu a zmírní bolesti hlavy a zad

V Česku už začala pylová sezona: Alergici vědí o předjaří své. Jak poznat alergii, co léčba, pylový kalendář

S následky onemocnění se doteď potýkají stovky až nižší tisíce lidí. „Nikoho to nezajímá,“ stěžují si pacienti

Další články