Zdravotní sestra pracující v paliativní péči podnikla unikátní průzkum a sestavila žebříček pěti největších výčitek lidí před smrtí

1947
Sdílejte

S postupujícím věkem lidé často ztrácejí kontakt se starými přáteli, což je další častá lítost. Když se blíží konec života, lítost nad ztrátou přátelství se prohlubuje, ale často již není čas napravit to, co bylo ztraceno. Udržování vztahů s blízkými přáteli je důležité a čas věnovaný přátelům je investicí do budoucnosti, která nám může přinést útěchu v těžkých chvílích.

Nakonec mnoho lidí lituje, že si nedovolili být šťastnější. Mnozí si neuvědomili, že štěstí je volbou, a uvízli v zažitých stereotypech a vzorcích chování, které je udržovaly v neuspokojivém životě. Strach ze změny a pohodlí ve známém jim bránily hledat skutečné štěstí. Lidé často předstírají spokojenost, aby se vyhnuli nepříjemným změnám, přitom však touží po větší radosti a naplnění.

Z těchto zkušeností umírajících lidí se můžeme poučit, že život by neměl být jen o práci, potlačování emocí nebo přizpůsobování se očekáváním druhých. Každý z nás má možnost učinit rozhodnutí, která nám přinesou větší naplnění, ať už jde o kariéru, vztahy nebo vlastní štěstí.

Kam dál?

VELKÉ NEŠTĚSTÍ v irské školce : Dítě se udusilo kouskem hrášku. Zdrcení rodiče volají po změnách

Obří zpronevěra na ukrajinském ministerstvu obrany. Milióny použili na nákup hotelů v Chorvatsku

Dámy POZOR ! Máte některé z těchto jmen? Gratulujeme! Patříte mezi nejpřitažlivější ženy!

Jak rozrodit Česko: Porodnost v Česku se propadá tak rychle, že to vyděsilo i politiky a ti navrhují opatření, která už jinde ztroskotala

Mami, máš našetřeno na pohřeb? Měla jsi na to myslet, my na to nemáme

Další články