Ale při tom všem zůstala typická povaha člověka i nadále nezměněna.
Pokud ji lidé nebudou následovat, pak začnou problémy – nejprve psychologické, později všechny ostatní.
Oleg Silevskij říká:
„Obecně platí, že v moderním světě existuje narušení mužských a ženských rolí, je to jako pití. Mnoho lidí se odpoutalo od své pravé povahy, dělají to, co chtějí. Muži zapomínají na své úkoly a funkce, ženy ztrácejí ty své.“
Proto stále častěji vidíme lidi s depresí a krizí středního věku. Stává se také, že všechno vypadá skvěle, ať už pro muže nebo pro ženu, ale z ničeho nic prostě vyhoří: opustí rodinu, opustí svou práci, začnou pít … Silevskij ujišťuje, že je to proto, že si pleteme naše role.Muž například potřebuje k dosažení úspěchu jen zaopatřit svou ženu. Jinak nebude úspěšný, ztratí smysl života a může se stát impotentním. Příroda si připravila mnoho trestů.
„Pro muže to může znamenat ztrátu zaměstnání, smyslu života, deprese, alkoholismus, impotenci. Možnosti, které si připravila příroda, je mnoho.
U žen vede porušení jejich přirozené povahy a správné duchovní cesty ke ztrátě krásy, přírůstku hmotnosti a rakovině.
Zpočátku se to zdá být jako zábava, zvláště v mladém věku.
Nebádali na sobě dosud žádné důsledky…“ – říká psycholog.„Proto ti, kteří dnes dělají věci proti své povaze, se mohou nejprve těšit, pociťovat nekončící radost. Zdá se jim, že se zbavili zbytečných povinností: zajistit ženu, živit rodinu nebo u žen – sloužit muži, udržovat teplo domova, vychovávat děti.Člověk může být šťastný rok, dva, tři, po pěti ho to všechno dožene a po osmi nastane kompletní vyhoření. Mám už dvacetiletou praxi a viděl jsem tolik osudů!“ varuje Oleg.