Mateřídouška, vydávaná od roku 1945, byla určena zejména pro mladší školáky. Založil ji básník František Hrubín. Časopis obsahoval různé příběhy, komiksy a vtipy, přičemž také nabídl dětem zábavnou formu výuky angličtiny.
Čtyřlístek a ABC (ábíčko) byly časopisy, které byly tak populární, že se rychle vyprodávaly. Čtyřlístek je známý svou oblíbenou komiksovou čtyřkou – Myšpulínem, Bobíkem, Fifinkou a Pinďou, která je populární i dnes. ABC se zaměřoval na techniku, přírodu a vystřihovánky, což mu zajistilo velkou oblibu mezi čtenáři.
Časopis Stadión, vzniklý v roce 1953, se zaměřoval na sport a byl populární zejména během normalizace, kdy dosahoval nákladu až 164 000 výtisků. Přispívali do něj významní publicisté jako Ota Pavel nebo Vladimír Škutina.
Západní časopis Bravo, který se zaměřoval na hudbu a vztahy, byl v socialistickém Československu těžko dostupný. Děti ho často získávaly od příbuzných žijících v zahraničí. Od roku 1991 byla dostupná i česká verze, která se zaměřovala na mladistvé a obsahovala rubriky o hudbě, vztazích a sexuálních otázkách.