František Filipovský byl uznávaným mistrem dabingu. Pochválil ho i sám Louis de Funes

416
Sdílejte

František Filipovský byl také uznávaným mistrem dabingu. Jeho nezapomenutelný hlas oživoval postavy v rozhlasových a televizních pohádkách. Za svůj vynikající dabing postavy četníka ze Saint-Tropez a dalších rolí legendárního francouzského komika Louise de Funèse získal uznání i od samotného Funèse.

Na počest Františka Filipovského se každoročně uděluje Cena Františka Filipovského za dabing. Měl dvě děti, z nichž dcera Pavlína Filipovská pokračuje v jeho stopách jako herečka a zpěvačka. Filipovský zemřel 26. října 1993 v Praze ve věku 86 let, ale jeho odkaz žije dál prostřednictvím jeho děl a ocenění, které nesou jeho jméno.

Kam dál?

Stačilo málo a mohlo být pozdě. Zpěvák Jan Bendig musel akutně pod kudlu. Ostrá bolest a zákrok za pět minut dvanáct

Andrea Pomeje prožila hororové chvíle : Pes jí ukousl kus nosu! Udělala jsem chybu, lituje

Zpěvákovi O5 a Radeček odmítli s bolestmi pomoci v nemocnici! Lékař na Tomáše spustil: ‚Co chcete? Chcete berle, abyste mohl machrovat před holkama, nebo o co vám jde?

Dominika Gottová nepřestala kydat špínu na Ivanu. Sekýrovala mě, že jsem tlustá a nemám práci, tvrdí

Alena Schillerová ukázala svou divočejší stránku : Nechala se potetovat. Symbol má pro ni velký význam, svěřila se

Další články