Meteorologové varují před možným návratem chladného počasí způsobeného jevem známým jako „bestie z východu“. Tento návrat mrazivého počasí by měl postihnout Evropu již na konci tohoto týdne, přičemž se očekává, že nejprve zasáhne Spojené království. Tuto informaci sdílel meteorolog James Madden, citovaný deníkem Birmingham Life, který upozornil, že „bestie z východu“ je již „za rohem“.Ochladit by se mělo i v ostatních částech Evropy, avšak toto ochlazení by mělo přijít s oficiálním začátkem jara, tedy zhruba v polovině března. Očekává se, že se v polovině příštího měsíce přežene izolovaná studená fronta, která přinese husté sněžení, zejména na severu Evropy, a postupně by mohla zasáhnout i další oblasti.Česká republika také nemůže být vyloučena z oblastí, které by mohly pocítit návrat zimy. Podle norského meteorologického portálu Yr.no se očekává, že současné jarní teploty v České republice výrazně klesnou již na konci příštího týdne, přičemž čtvrteční předpověď pro Prahu udává dokonce teploty až -3 °C, s ještě nižšími teplotami očekávanými v pátek. Během dne by však teploty neměly klesat pod bod mrazu.
Kam dál?
- Kdo má málo odpracovaných let, důchod nedostane
- Manželé téměř 30 let žijí ve skutečném bunkru. Uvnitř to vypadá jako v drahém hotelu.Posuďte sami.Nebudete věřit vlastním očím
- Nemoc, která dokáže zničit vaše tělo rychleji než rakovina! Příznaky se mohou objevit již 5 let před stanovením diagnózy!
- Pohřeb domácího mazlíčka na zahradě může vyústit až v pokutu 50 000 Kč