Česko zasáhla smutná zpráva : Zemřel dramatik, herec a spisovatel Ivan Vyskočil

3925
Sdílejte

Ivan Vyskočil se narodil v Praze 27. dubna 1929 v rodině knihařů. Absolvoval akademické gymnázium v Praze a po maturitě studoval v letech 1948-1952 herectví a režii na dramatické konzervatoři, později Divadelní fakultě AMU. V letech 1952-1957 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy psychologii, pedagogiku a filozofii.

Praxi podle portálu Paměť národa získával jako externí vychovatel v nápravných ústavech. V letech 1957-1959 vyučoval psychologii na DAMU.

V téže době začal vystupovat v Redutě spolu s Jiřím Suchým v představeních, která Ivan Vyskočil nazval text-appealy.

V roce 1958 spolu s Helenou Philippovou a Vladimírem Vodičkou založili Divadlo Na zábradlí, kde působil jako režisér, dramatik a herec. Po odchodu z Divadla Na zábradlí se v roce 1963 vrátil do Reduty, kde založil Nedivadlo.

Od šedesátých let spolupracoval s Československým rozhlasem jako autor a moderátor.

Kam dál?

Pavel Novotný nastoupil do pankrácké věznice, kde si odpyká tříměsíční trest za výtržnictví a další delikty

Pavel má největší šanci v prezidentských volbách. Uspět mohou i Babiš nebo Eben

Přestože ho znaly miliony diváků hrob Old Shatterhanda nenajdete: Herec Lex Barker zemřel na ulici, dcera ho po smrti obvinila ze se*uálního zneužívání

Fanoušci Hvězdných válek smutní: Ve věku 87 let zemřel herec Kenneth Colley. Nakazil se covidem a podlehl zápalu plic

Dana Batulková v Ulici: Divákům připadá jako zbytečná postava a jeden velký omyl

Další články