Moje sousedka má nádherné orchideje, konečně prozradila, kvůli čemu tak často kvetou!

2011
Sdílejte

Orchidej je obzvláště krásná a jedinečná rostlina, proto také vyžaduje zvláštní péči. Známe několik druhů orchidejí, z nichž některé jsou velmi odolné a některé se vyvíjejí pouze v místnosti pro ně speciálně určené.

Dnes bychom vám rádi poskytli několik užitečných tipů pro péči o orchideje.

Vybírejme inteligentně

Pokud jste ještě orchidej neměli a chcete si pořídit svou první takovou nádhernou rostlinu, pořiďte si nejprve odrůdu, která nevyžaduje zvláštní péči a je odolná vůči chorobám. Začněme orchidejí Phalaenopsis. Tato odrůda kvete dlouho a je poměrně nenáročná na péči.

Světlo je pro orchidej velmi důležité

Jelikož je orchidej tropická rostlina, světlo je pro ni velmi důležité. Dejte ji do místnosti, kde se na ni dostane hodně světla, ale sluneční paprsky ji nespálí. Nejlepším místem pro orchidej je parapet. Orchidej phaleonopsis snáší tmu, takže není problém, pokud je umístěna na místě, kde není moc světla.

Inteligentní zavlažování

Obecně stačí orchidej zalévat jednou týdně. Existuje dobrá metoda, na kterou budeme potřebovat nádobu s dešťovou vodou, do ní pak orchidej spolu s květináčem vložíme tak, aby ji voda pokryla cca. Nechte takto 20-30 minut. Pokud u nás doma není tvrdá voda, můžeme ji dát i do sprchy, jen nesmí být voda studená. Půda orchideje tak nasaje dostatek vody. Než jej vrátíte zpět na místo, nechte vodu odkapat.

Článek pokračuje na další straně

Přesazování se provádí opatrně

Orchidej přesazujeme zpravidla každé dva roky do jiného květináče. Při přesazování musíme být velmi opatrní, protože kořeny květu jsou velmi citlivé. Po přesazení rostliny cca. 3 dny nezalévat.

Orchidej nepokvete, pokud nebudeme dbát na teplotu dané místnosti

Orchidej začne kvést, když je pro ni vhodná teplota. V období přípravy na kvetení potřebujete v noci teplotu kolem 15-18 stupňů.

Kam dál?

Jednoduchý tip, jak na mastnotu v kuchyni: Konec lepkavému povrchu na skříňkách a spotřebičích !

Její holčička se doslova „smažila v horečce“. Potom dostala nápad, dát jí TOTO do ponožek!

Dívka si 20 let nesprávně holila nohy: Trik, díky kterému si je oholíte mnohem rychleji

Co když tvé auto v zimě nestartuje? Tyto tipy tě zachrání !

Máte-li plastová okna, určitě se naučte tento jednoduchý trik. Díky němu ušetříte spoustu peněz !

Další články