Až zjistíte, co dokáže banánová slupka s obvodem vašeho pasu, přestanete ji vyhazovat

3176
Sdílejte

Co se týče hubnutí, tak zde se více hodí spíše zelenější banány (samozřejmě ne úplně zelené, které jsou trpké a nedají se velmi jíst).

Mírně nedozrálé banány obsahují totiž vyšší podíl prebiotik (vlákniny). Zelenější, respektive zeleno-žlutá slupka banánu kromě toho pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu a dopaminu v krvi.

Jde o hormony, které ve vás nabuzuje pocit štěstí a relaxace, což je významné zejména pro kontrolu emočního či impulzivního jedení.

Pokud vám nechutnají nedozrálé banány, pak samozřejmě můžete konzumovat i žluté. Vyhýbejte se však příliš přezrálým, protože ty mají nejvyšší podíl ovocných cukrů.

Jak konzumovat banánovou slupku
Obecně platí, že slupky nejen banánů, ale každého ovoce obsahují vyšší podíl prospěšných fytonutrientů. Ty jim dodávají i hořčejší chuť.

Před konzumací slupky je vhodné ji dobře omýt namočením ve vlažné vodě na 5 až 10 minut s přidáním octa nebo jedlé sody .

Článek pokračuje na další straně

Kam dál?

8 věcí, díky kterým zhubnete i kdybyste nechtěli…

4 domácí čaje, které vám budou chutnat a zbaví vás přebytečných kil. Fungují lépe, jak všelijaké léky

Zjistěte jaká je ideální ženská váha podle Brockova indexu: Dozvíte se, zda potřebujete zhubnout nebo urgentně běžet do ledničky

Díky tomuto koření jsem se velmi snadno zbavila přebytečného tuku !

Jedla jsem těchto 6 potravin denně, snížila jsem svou váhu o 10 kg za měsíc a byl to zatím nejlepší způsob, jak se mi podařilo zhubnout

Další články