5 příznaků začínající cukrovky, o kterých častokrát neví ani lékař

3388
Sdílejte

Ne vždy musí být příznaky cukrovky tak jasné a zjevné. Obvykle se objevuje neuhasitelný žízeň, neustále návštěvy toalety, necitlivost v rukou nebo nohou. Toto jsou příznaky všeobecně známé.

Mohou se však objevovat i jiné příznaky, kterých si nemusíte být vědomi. Můžete je projít, nevšimnout si je a ohrožení cukrovkou tak nebudete vnímat.

Pokud se objeví tyto drobné příznaky, nepodceňujte je. Mohou totiž poukazovat na diabetes a možné komplikace, které s tímto onemocněním přicházejí. Jaké příznaky to jsou?

5 překvapivých příznaků diabetu:

1 Pokožka se mění k horšímu

Tmavé sametové skvrny se objevují většinou v záhybech kůže. Ty se obvykle nacházejí na straně krku, loktů nebo kloubů. Často vysílají varovný signál, že hladina cukru v krvi je velmi vysoká a hrozí cukrovka.

Tyto změny jsou způsobeny stavem, který se nazývá acanthosis nigrican. Vysoká hladina cukru v krvi se spojuje s růstem buněk pokožky a melaninu – pigmenty kůže.

Článek pokračuje na další straně

Kam dál?

Rakovina plic má zvláštní příznaky: I bolest ramene a kloubů je jedním z nich – často si ji proto zaměňujeme s jiný onemocněními

Recept na vynikající domácí lipový sirup jako od babičky

Psychická příčina nemocí: Podívejte se jak jsou jednotlivé emoce propojeny s konkrétním orgánem a jaké nemoci vám způsobují

7 jednoduchých způsobů, jak odstranit kožní výrůstky bez nutnosti návštěvy lékaře

Dejte vařit květy šeříku do obyčejného mléka a nikdy nezapomeňte na tento recept, který mě naučila moje babička !

Další články