Jestli máte tuhle krevní skupinu, tak MÁTE ŠTĚSTÍ ! Šance, že se nakazíte koronavirem je minimální…

11801
Sdílejte

Studie evropských vědců odhalila nové skutečnosti o průběhu onemocnění. Potvrdila doměnku , že na průběh onemocnění COVID-19 mají významný vliv krevní skupiny, ale i další genetické faktory. Výsledky své studie publikovali ve vědeckém časopise The New England Journal of Medicine.

Průběh koronaviru významně ovlivňuje krevní skupina nakaženého i jeho genetika. Poukázal na to rozsáhlý výzkum. Lidé s jednou krevní skupinou se podle jeho závěrů nemusí druhé vlny bát.

V době vrcholu pandemie se tým evropských vědců rozhodl analyzovat geny více než 4 tisíc lidí. Hledali u nich společné znaky, zejména u těch, kteří měli závažný průběh onemocnění. Dospěli k závěru, že riziko těžšího průběhu onemocnění bylo u pacientů s krevní skupinou A až o 45 procent vyšší než u pacientů s ostatními krevními skupinami. Naopak riziko těžkého průběhu bylo až o 35 procent nižší u lidí s krevní skupinou 0 .

Článek pokračuje na další straně

Z výsledků vyplynulo, že lidé s krevní skupinou A mají zvýšenou citlivost na potenciální riziko infekce a závažnější projevy onemocnění jako pacienti s jinými krevními skupinami. Právě lidé s krevní skupinou A by tedy měli ještě více dbát na osobní hygienu, častěji si mýt ruce, nepodceňovat nošení roušek a vyhýbat se kontaktu s lidmi.

V porovnání s ostatními krevními skupinami by měly být novým koronavirem nejméně ohroženi lidé s krevní skupinou 0. U těch, kteří mají “nulku”, je tedy méně pravděpodobné, že se nakazí a pokud by pokud, tak by nemoc měli zvládat bez vážnějších komplikací.

zdroj: www.sciencefocus.com

Kam dál?

Neštěstí v Malé Fatře: Matka zemřela před očima svých dětí

Pátrání po pohřešovaných manželích v Tatrách: Svým dětem zanechali dopis

Tříleté dítě nechala v autě a odešla ke kamarádům. Dítě mělo na tváři stopy po zvracení!

Učitelka ponižovala žačku, protože její máma byla uklízečka. Potom dostala NEČEKANOU LEKCI!

Chystáte se do Chorvatska? Ulevit si za stromem ani nezkoušejte! Oblíbená dovolenková destinace zavádí mastné pokuty

Další články