Bezkonkurenční masová roláda. Luxusní oběd, který připravíte na jednom plechu i s přílohou a stane se hvězdou slavnostního stolu !

1130
Sdílejte

Nakonec posypeme rozinkami a znovu srolujeme.

Celou roládu převážeme provázkem, aby se nám nerozpadla a aby nádivka nevytekla ven.

Brambory i cibuli si oloupeme. Cibuli si nakrájíme na proužky a brambory necháme vcelku, nebo nakrájíme na silnější plátky. Osolíme a posypeme pepřem. Do středu plechu umístíme roládu.

Brambory polijeme olivovým olejem. Vše pak podlijeme vínem a vodou. Nakonec roládu znovu natřeme zbylou marinádou. Pečeme při 200 ° C asi 40 minut při horním i spodním ohřevu.

Brambory i roládu přendáme na servírovací mísu a do výpeku přidáme zbytek marinády, který nám stekl na dno nádoby. Smícháme se šťávou a cibulí. Potom přidáme kukuřičný škrob, který si rozděláme ve sklenici s vodou. Přelijeme do hrnce a omáčku chvíli povaříme, aby zhoustla. Omáčku nakonec spolu s cibulí rozmixujeme tyčovým mixérem. Můžeme podávat. Přejeme dobrou chuť!

 

VIDEO POSTUP : 

 

Kam dál?

Fantastické pudinkové pečivo. Dělávám ho nejen na svátky. Stačí jakýkoliv pudink, který máte doma.Je neodolatelné

Úžasně nadýchaný krémový dezert, který se rozplývá na jazyku. Nejlahodnější mléčná pochoutka, která polechtá vaše chuťové pohárky

Zdravý tvarohový pekáč. Stačí jen 4 ingredience a vůbec žádný cukr. Nebudete ho chtít odložit a sníte ho celý na posezení

Škoda,že jsem tento recept neznala dříve. Levné, syté a vynikající jídlo pro celou rodinu z 1 mísy !

S tímto dezertem máte vyhráno ! Kokosovo-rumové pokušení hotové za 10 minut: Ke kávičce i pro návštěvy

Další články