Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

2601
Sdílejte

Dr. Broda Barnes zkoumal poruchy endokrinního systému a zvláště se zabýval hypotyreózou, tedy sníženou funkcí štítné žlázy.

Publikoval několik knih, ve kterých tvrdil, že hypotyreóza je ve společnosti vysoce poddiagnózovaným onemocněním, zodpovědným za řadu dalších přidružených zdravotních problémů.

Odhadoval, že sníženou funkcí štítné žlázy trpí až 40 % populace oproti oficiálním statistikám, které udávají jen 5 %.

Barnes proto vyvinul domácí diagnostický test, který se stal známým pod názvem „Barnesův test bazální teploty“.
Je velmi jednoduchý, rychlý a dokáže vypovídat o funkci vaší štítné žlázy.

Bernesův Test

Před tím, než si večer lehnete do postele, položte si vedle sebe na noční stolek teploměr pro měření tělesné teploty. Pokud používáte ještě ten starý rtuťový, dobře jej odklepejte, aby ukazoval 35˚C.

Když se ráno vzbudíte, nevstávejte z postele, ale hned si dejte teploměr pod paždí. Podržte jej tam 10 minut. Máte-li novější digitální, tak do té doby, než nepípne.

Nejpřesněji vám však teplotu odměří infračervený ušní teploměr. Teplota, kterou naměříte, se nazývá „brzká ranní bazální teplota“. Normálně by měla být mezi 36.6 až 36.8˚C.

Poznámka: Buďte si ale vědomi toho, že infekční choroby, ženy během menstruace a některá chronická zánětlivá onemocnění jako artritida mohou způsobovat zvýšení této bazální teploty.

Výsledek testu

1. Vaše štítná žláza funguje normálně, pokud je teplota mezi 36.6 až 36.8˚C.

2. Pokud zjistíte, že teplota je pod 36.6˚C, znamená to, že vaše štítná žláza pracuje slabší než by měla, jde tedy o hypotyreózu (sníženou funkci štítné žlázy).

Mějte také na paměti, že stavy jako deprese, nedostatek energie, únava, infekce, chronické bolesti hlavy, problémy s pamětí a koncentrací či vypadávání vlasů jsou všechno příznaky snížené činnosti štítné žlázy.

3. Pokud máte teplotu vyšší než 36.8˚C, pak buď vaše štítná žláza pracuje příliš rychle (hypertyreóza) nebo máte v těle nějaký zánět.

Závěr

Doporučuje se, abyste tento test provedli alespoň 3 dny po sobě, chcete-li přesný výsledek. V případě, že zjistíte odchylku, ať už nahoru nebo dolů, konzultujte to se svým lékařem. Ten vás může poslat na specifické biochemické testy krve.

Pro správné fungování štítné žlázy je zapotřebí hlavně dostatek jódu. Kromě něj jsou však velmi důležité i život bez stresu, selen, vitamín A, hořčík a vitamíny skupiny B.

Pokud je pro Vás tento článek užitečný, sdílejte jej i se svými přáteli a rodinou.

 

Kam dál?

Toto dělá alkohol s vašima očima, mozkem a plícemi po jedné hodině!

Kompletní seznam problémů, které lze vyřešit pomocí aktivního uhlí. Je to dar z nebes!

Ověřeno a odzkoušeno na bolavé kříže a kolena: Toto zabere za noc!

Neuvěřitelné vlastnosti a využití cibule, o kterých ví jen málokdo! Toto se vám bude hodit!

Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

Další články