Toto by ženy rozhodně neměly dělat během menstruace! 8 nebezpečných omylů všech žen

3470
Sdílejte

Je to den jako jakýkoliv jiný, ale něco je jinak. Menstruace začala. Tím jsou tyto dny jiné než obvykle. Měla byste více odpočívat a relaxovat. Jak se ve svých dnech chránit? Čemu se vyhnout?

Menstruace není žádná nemoc, což je pravda. Přesto je to těžké období, kdy žena může pociťovat určité zdravotní problémy, jako je bolest břicha, hlavy, nauzea, nebo je přes den více unavená. Přestože se snaží podávat stejný výkon jako když „své dny“ nemá, často to zcela úplně nevyjde. A ruku na srdce, dámy, která z vás by přiznala, že je to kvůli měsíčkům. Jistě se mezi námi najdou ženy, které se o menstruaci mluvit nestydí, ale také je spousta těch žen, které by ani za nic nepřiznaly, že „to“ zrovna mají a potřebují si i přes den aspoň půl hodiny jen tak sednout a odpočinout.

Sepsali jsme pro vás 8 aktivit a činností, kterých byste se měly při menstruaci rozhodně vyvarovat. Řekněte o nich i vašim partnerům, aby věděli, proč zrovna dnes nechcete jít na dvacetikilometrovou procházku do táhlého kopce nebo se odmítáte účastnit neplánovaného alkoholového dýchánku s přáteli.

1 Sport
„Sportem ku zdraví a k trvalé invaliditě“ by se dalo v období menstruace rozšířit ještě o větu „a silnému krvácení při vašich dnech.“ Neděláme si žádnou legraci. Je samozřejmě dobře, že cvičíte a udržujete se ve formě, ale během měsíčků by žena měla rozhodně volit méně náročné sporty, např. pilátes. Lepší než posilovna a běh je delší klidná procházka.

Gynekologové doporučují první den menstruace neprovádět žádnou zbytečnou fyzickou zátěž, neboť by došlo k silnému prokrvení pohlavních orgánů a tím i zesílení menstruačního krvácení.

Pokračování na další straně

2 Celodenní klid na lůžku
Pokud trpíte při menstruaci silnými bolestmi a křečemi je samozřejmé, že budete muset co nejvíce odpočívat i přes den. Nevolte však možnost lehnout si do postele na úplně celý den. Krev při této poloze nebude moci volně vytékat z těla ven a bolest v podbřišku bude spíše zesilovat. Uděláte lépe, když zkusíte vykonávat jednodušší domácí práce.

Jestliže máte bolesti, které vám z lůžka nedovolí vylézt, pak okamžitě zavolejte svému gynekologovi.

3 Intimní hrátky
Milování v období menstruace může sice v jisté míře působit jako určitá antikoncepce, ale na druhou stranu přináší nebezpečí vzniku infekce ženského pohlavního orgánu. Což takhle zkusit něžné mazlení a odpočinek v náruči svého partnera?

4 Přísná dieta
Pokud se snažíte zhubnout, rozhodně to nedělejte pomocí drastických diet. Jsou naprosto k ničemu, jen vám přivodí Jojo efekt a smutek z toho, že se vám hubnout nedaří. Nechte si udělat odborně sestavený jídelníček a seznam cviků.

Množství potravy je totiž vhodně přizpůsobeno pouze vám podle toho, kolik chcete zhubnout s pokrývá i potřebu živin při vašich dnech. Rozhodně se nedoporučuje nejíst vůbec nebo jen omezené množství. Je potřeba doplňovat zejména železo a kyselinu listovou, které odcházejí s krví ven z těla. Mohlo by se stát, že budete chudokrevné! Dodržování pitného režimu je samozřejmostí.

Pokračování na další straně

5 Užívání některých léků
V období menstruace je snížena srážlivost krve, proto zvažte užívání léků ovlivňujících krvetvorbu, např. Analgin či Acylpyrin. Pokud budete muset, užijte Paralen, který se může užívat i v těhotenství.

6 Pití alkoholických nápojů
Tvrdý alkohol zesiluje menstruační bolesti a taková opička při vašich dnech asi taky nebude zrovna to pravé ořechové. K pití si dávejte nejlépe obyčejnou vodu bez bublinek, nesycené minerálky nebo ovocné a zeleninové šťávy.

7 Hygiena při výměně tampónu či kalíšku
Věříme, že tato informace je známá všem ženám, tedy před vyjímáním a vkládáním hygienických pomůcek do pochvy je nutné si dobře umýt ruce. Pokud tak neučiníte, můžete si zavléct pořádnou infekci, jejíž léčba bude více než nepříjemná.

8 Konzumace slaných i sladkých potravin
Ačkoliv mívají ženy při menstruaci různé chutě, rozhodně by měly omezit jak slané, tak sladké potraviny. V případě, že budete moc solit, zvýšíte si šanci vzniku otoků a zadržování vody v těle. Sladkosti vám zase mohou způsobit velmi nepříjemnou kvasinkovou infekci.

Kam dál?

Odkaz všem ženám od psycholožky: Tímto chováním donutíte každého muže, aby udělal vše co chcete!

Co by ženy chtěly říct mužům, ale nikdy to neudělají? 28 nevyřknutých věcí!

Šokoval vás zprávou o rozchodu? Použijte jedno jediné MAGICKÉ SLOVO, za pár dní ho máte zpět !

NEUVĚŘITELNÁ make-up proměna vám vyrazí dech: Vždyť vypadá jako…

Hotel Hertz – tip pro výlet i manažery. Skvělé ubytování s bazénem v Hradci Králové!

Další články