Nadměrnou konzumací těchto produktů si můžete poškodit zdraví! Bod č.3 se týká každého!

1342
Sdílejte

Každý ví, že různá jídla či léky jsou užitečné tolikrát, dokud se jejich nepřejíme nebo nepředávkujeme. Pokud tak učiníte, následky mohou být strašné. Připravili jsme si pro vás seznam populárních produktů, které mohou vážně poškodit vaše zdraví, pokud přesáhnete doporučenou dávku.

1. Sójová omáčka: V roce 2013 se mladý Američan vsadil s přáteli, že dokáže vypít láhev sójové omáčky. Dostal záchvat a upadl do bezvědomí. Lékaři mu diagnostikovali dehydrataci a výsledky ukázaly, že v jeho těle se nacházelo nadměrné množství sodíku. Tato nerovnováha je pro tělo neskutečně nebezpečná, protože může způsobit mrtvici.

2. Čaj: V roce 2014 byl hospitalizován 56-letý muž, protože mu selhaly ledviny. Problém byl, že pil příliš mnoho ledového čaje. Jak se ukázalo, pil okolo 16 sklenic denně. Jeho ledviny byly poškozeny Oxalis – chemikálií, která se nachází v černém čaji. Abyste se takovým problémům vyhnuli, doporučuje se pít denně maximálně 6 šálků černého čaje.

3. Zubní pasta: Počátkem 90. let bylo na každé paste napsáno toto: “Nepolykejte, nepoužívejte větší množství než je velikost hrášku.” Požití velkého množství pasty by pravděpodobně nepotěšilo váš žaludek, který by vše vyvrátil ven. Dávejte si pozor při pastách, které obsahují fluorid, což může být nebezpečné zejména pro děti. Fluorid je toxický a může způsobit závrať, bolest žaludku a dokonce smrt.

4. Muškátový oříšek: Pokud sníte kousek muškátového oříšku, je to v pohodě, ale pokud sníte více než dvě lžíce, můžete mít halucinace.

5. Tuňák: Mnoho lidí si uvědomuje, že nadměrné konzumování tuňáka je nebezpečné, ale málo z nich tuší, kolik musí sníst, aby jim to uškodilo. Některé druhy tuňáků obsahují více rtuti než jiné. Například, jestliže osoba váží 70kg, neměla by sníst více než 1,5kg tuňáka za 9 dní.

6. Mast na svaly: Tento druh masti zmírňuje bolest svalů, ale neměli byste ji používat velmi často. Přestože je určena pro venkovní použití, methylsalicylát, který tyto masti obsahují, proniká do těla přes póry a může způsobit nepříjemně problémy.

7. Lékořice: Dokonce i konzumování půl kilogramu lékořice v rámci dvou dnů může vést k problémům srdce. Dřívko obsahuje Glycyrhizín – chemikálii, která způsobuje snížení hladiny draslíku v těle. Když klesne hladina draslíku, zvyšuje se krevní tlak, což může vést k selhání srdce.

Kam dál?

Šofér slyšel v autobuse zoufalý křik: O pomoc prosila matka 1,5letého chlapce! To, co se stalo poté, je ponaučením pro ostatní

Matka chtěla na zahradě osvěžit synka, skončilo to katastrofou: Dávejte si pozor, může se to stát i vám!

Nejsmutnější příběh! Rakovina jí vzala manžela a dvě ze tří dětí – po jejich smrti dostala rakovinu i ona

Další tragédie v Malé Fatře: O život přišel turista!

Influencerka pobouřila lidi: To vážně TÍMTO natírá své dítě?

Další články