Pamatujete si na socialismus? Nebyly počítače a často ani máma. Byla tato doba opravdu tak dobrá, jak někteří tvrdí? Podívejte se sami

16496
Sdílejte

Rodina – základ života? V této době spíše jesle
Toto je stejné jako dnes. Spousta rodičů může být s dětmi doma, ale raději se vrátí co nejdříve ke své kariéře. Za socialismu se také ženy vracely do práce a často nemusely. Pokud tedy nebyla v domě babička, pak se hned malé děti dávaly do jesliček, kde se o ně staraly „tety.“ Jak se dnes omílá, že dítě by mělo být dáno do kolektivu co nejdříve, aby si zvyklo, není to tak. V raném věku si prostě ten mrňousek s nikým hrát nebude a chce být co nejčastěji se svou mámou. A tak je to správné. Jenže…….

Z jeslí rovnou do školky

V mateřské škole se děti začaly učit politické básně, písně a někde dokonce místo Ježíška vítaly Dědu Mráze. Nosily se stejné jednobarevné punčošky nebo tepláčky. Hračky byly krásné dřevěné, nebo Mončičák, Igráček či magnetická tabulka…

Článek pokračuje na další straně

Škola – základ života

Po školce nastala škola. První třída „kašička.“ Samozřejmě, jak kde. Ale aspoň jste se tam učili číst a psát a všechno šlo pěkně pomaloučku. Později od páté třídy přibyla ruština a s tím pravidelné školní soutěže, např. recitační Puškinův památník. Dobré oko jste si u pana učitele mohli udělat tím, že jste se starali o nástěnku nebo drželi dozor na chodbě o přestávkách. Cvičební úbor byl jasně daný – kluci bílá tílka a červené trenýrky, holky bílá trička a modré trenýrky…

Žádné počítače, málo televize

Kam dál?

AKTUÁLNĚ : Havárie autobusu plného dětí na Příbramsku. Ten skončil v příkopě převrácený na bok

Průzkum ukázal, že Češi jsou ze všech zemí unie k Evropskému parlamentu nejkritičtější

Při přesazování květin Mirka našla v hlíně z obchodu zubní můstek, zčásti se zlatými zuby

Švédsko usnadňuje změnu pohlaví, nově bude možná již od 16 let

Dezolátní stav dětského oddělení Thomayerovy nemocnice. Starými okny fouká na nemocné děti a miminka? Dejte tam peřinu

Další články