Královský dezert s mákem, ořechy a třešněmi: Tuto lahodnou trojkombinaci prostě musíte ochutnat !

1564
Sdílejte
Na bílkovou vrstvu si potřebujeme jako první vyšlehat bílky. Když máme hotový sníh, zašleháme cukr a nakonec škrob. Pak si připravíme plech vyložený papírem na pečení. Jako první nalijeme makovou vrstvu. Na ni navrstvíme vrstvu bílků, na kterou poklademe vypeckované třešně.
Třešně zlehka lžící vtlačíme do bílkové hmoty a vyhladíme. Následně navrstvíme ořechovou vrstvu.
Pečeme v předehřáté troubě při 170 ° C přibližně 1 hodinu, aby se všechny vrstvy dobře propekly.Průběžně kontrolujeme. Mezitím si připravíme krém. Třešňovou šťávu smícháme s vodou. 400 ml odlijeme do hrnce a v 300 ml rozmícháme 2 pudinkové prášky. Do hrnce se šťávou přidáme cukr a přivedeme do varu. Potom za stálého míchání přiléváme pudinkovou hmotu. Vaříme dokud krém nezhoustne.
Recept pokračuje na další straně
Hotový krém přikryjeme potravinářskou fólií a necháme vychladnout. Zatímco nám krém chladně, vyšleháme si změklé máslo. Postupně do něj zašleháváme vychladlý krém.
Nyní sestavíme koláč. Krém si rozdělíme na tři stejné části. Jeden kakaový plát natřeme částí krému. Na krém položíme Makovo-ořechově-bílkový plát s třešněmi a opět natřeme krémem.
Přiklopíme druhým kakaovým plátem, který natřeme poslední částí krému. Ve vodní lázni si připravíme polevu a když je hladká a lesklá, polijeme jí vrch koláče. Můžeme ještě ozdobit drobenkou. Odložíme do lednice na 12 hodin a můžeme podávat. Přejeme dobrou chuť!
Video postup :

 

Kam dál?

Tvarohový koláč “Tří chutí” Bez těsta. Peču už třetí plech a nemůžem se dojíst – jednoduchý a fantastický recept !

Připravte si tento dezert k ranní kávě a váš den bude hned hezčí ! Žádné pečení, žádná želatina a minimum námahy

Luxusní domácí kinder zákusek XXL: Nejoblíbenější dezert, po kterém se všichni můžou zbláznit !

Tip ťop večeře jen z 3 základních surovin: velmi jednoduché a levné jídlo, které zasytí a chutná opravdu výborně !

Oříšková pochoutka s čokoládovým krémem a sušenkami. Jednoduchá a rychlá příprava

Další články