Kdo má mezi kořením tuto rostlinu, nemusí se bát nespavosti, bolesti kloubů ani zánětů: Odteď ji pěstuji v záhoně i skleníku !

13398
Sdílejte

Majoránka zahradní nebo majoránku – jak se toto koření zvykne v našich končinách nazývat – se najde snad v každé české kuchyni. Konečně, guláš, jaterní noky nebo bramboráky si bez této aromatické bylinky snad neumíme ani představit. Málokdo však ví, že majoránka ani zdaleka není obyčejným kořením do jídel . Má úžasnou moc, která vám dokáže navrátit zdraví, pomoci s bolestí a ochránit vás před mnohým chorobami.

Nejsilnější bylinka na trávení a neocenitelný pomocník při nadýmání
Zklidňuje podrážděný žaludek .
Bojuje proti nespavosti.
Zlepšuje trávení a urychluje metabolismus .
Odstranění nadýmání a plynatosti .
Pomoc při zácpě i při průjmu (obnovuje správnou funkci střev).
Uvolňuje bolestivé křeče .
Bojuje a předchází střevním infekcím .
Na podporu trávení se doporučuje čaj z majoránky . Klidně si můžete dopřát i 3 šálky denně . Připravuje se jako běžný čaj – zalijete, necháte pár minut louhovat a vypijete .

Článek pokračuje na další straně

Chrání srdce a čistí cévy

Pro kardiovaskulární soustavu je majoránka ohromným pomocníkem . Odstraňuje usazeniny v cévách a tepnách, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu a upravuje krevní tlak. Také zlepšuje krevní oběh a snižuje riziko infarktu.

Silné protizánětlivé a antibakteriální účinky

Málokdo ví, jak silný je majoránka v boji proti chřipce a horečce . Odvary a čaje z majoránky (především čerstvého) bojují proti vnitřním zánětům, se kterými tělo bojuje. Je silným protivníkem chřipky, svalových křečí, zánětů při revmatismu a dokáže porazit i migrénu. Majoránka také uvolňuje ucpané dutiny a rozpouští hlen.

Článek pokračuje na další straně


Proti bolestem kloubů a na bolavou páteř
Majoránka se neužívá jen vnitřně – ve formě čajů a výluhů . Silný i i na venkovní použití, především na bolavé klouby, svaly a páteř. Olej z majoránky dokáže rychle zastavit bolest a má i léčivý účinek. Stačí, když 50 g čerstvé natě rozmačkáme a zalijeme 500 ml kvalitního oleje. Necháme 3 týdny louhovat na tmavém místě . Sem tam protřepání a potom scezený plej používáte k potírání bolestivých částí těla.
Balzám na duši a starý trik pro dobrý spánek
Majoránka má silné aroma, která významně působí na nervový systém, působí uklidňujícím dojmem a už naši předkové znali starý a ověřený majoránkový trik na nespavost. Do plátěného sáčku si nasypali sušený majoránka a dali do podhlavníku. Vůně způsobila, že rychle usnuli a měli kvalitnější spánek a ráno zabudovány bez únavy. Tento trik se používal iv nemocnicích, protože inhalace zklidňuje a pomáhá lépe se vyrovnávat s bolestí.

Článek pokračuje na další straně

Nápoj proti depresi a na zlepšení nápady

Stačí, když dvě lžíce drceného majoránky zalijte 250 ml studené vody a necháte 1 den louhovat. Potom scedíme, přidáme 2 lžičky medu a pijeme. tento nápoj má silný účinek proti depresi.

Pomoc při zánětech močových cest
Majoránka má silné močopudné a antibakteriální účinky a pomáhá dostat bakterie rychle pryč z močového měchýře a močových cest. Stačí zalít lžičku sušeného majoránky vodou (250 ml) a nechat louhovat 12 minut. Čaj pijeme i 4x během dne.

Kam dál?

Pokud sedíte denně více než 3 hodiny, vaše tělo bude vystaveno těmto problémům!

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

Jaký význam mají vaše mateřská znaménka? Jejich umístění ovlivňuje váš osud

Jak najít úlevu od přetížení a tlaku v dutinách!

Další články