Nebeský čtyřpatrový dort. Lepší jste určitě nejedli

3592
Sdílejte
2. PATRO :
5. Tvaroh důkladně utřeme s 4 PL cukru i sáčkem vanilkového cukru. Smetanu začneme šlehat is cukrem a po minutě šlehání přidáme ztužuje. Připravíme si šlehačku, kterou pak jemně zamícháme do tvarohu a přidáme na vychladlý korpus.Dáme do ledničky.
6. Připravíme hustší puding s cukrem. 2 sáčky jsou totiž na 1 litr mléka, ale my máme jen 7 dl, čili bude hustší. Pudink dáme vychladit. Nejlepší spolu s hrncem do studené vody a zamíchat alespoň jednou za dvě tři minutky. Pokud třeba, vyměňte vodu dokud nebude puding úplně studený. Máslo utřeme s cukrem a ponorným mixérem důkladně zamícháme do pudinku, který následně dáme jako další patro na naší dortu. Dáme do ledničky.
7. Ze smetany a cukru připravíme šlehačku. Po zhruba minutě šlehání (samozřejmě, že strojem) přidáme ztužovač a připravíme šlehačku – pozor, nepřešlehejte to,aby z toho nebylo máslo. Přidáme jako poslední vrstvu na náš dort…
8. Dozdobíme čokoládovými hoblinkami.Dobrou chuť.

 

Kam dál?

Nenáročné obložené vepřové kotlety pečené v troubě: Fantastické jídlo, které se hodí na běžný den, i na slavnostní stůl !

Mimořádně lehké a chutné slané pečivo se sýrem. Ideální k vínku, nebo jen tak když dostanete chuť na něco křupavého !

Stačí smíchat jen majonézu a mouku a máte základ na toto skvělé jídlo : Těsto naplňte chutnou kuřecí nádivkou a všichni u stolu se budou jen oblizovat !

Tohle je můj nejoblíbenější dezert : Je lehký, rychlý a super chutný !

Jednoduché, levné a dokonale křupavé hrnkové housky. Chutnají jako od pekaře !

Další články