Vzala kvasnice a zadělala kvásek. Za 30 minut uvařila takové knedlíky, že k nim nebylo ani potřeba maso. V obchodě už je nikdy nekoupila!

1482
Sdílejte

 

Pracovní postup

Všechny suroviny přineste aspoň na půl hodiny do kuchyně, aby získaly pokojovou teplotu. 

Zadělejte kvásek. Do vlažného mléka rozdrobte kvasnice, přisypejte cukr a zamíchejte. Nechejte ho asi 10 minut na teplém místě vzejít. 

Mouku prosejte do mísy a doprostřed udělejte důlek. Až bude kvásek vykynutý, vlijte ho do důlku, přidejte vejce, sůl a olej. Vše spojte nejdříve vařečkou, potom důkladně propracujte rukama. Těsto se nesmí lepit. Pokud se lepí, přidejte trochu mouky. Hotové těsto mírně potřete olejem, zakryjte látkovou utěrkou a položte na teplé místo. Nechejte kynout aspoň 30 minut.

Mezitím si připravte širší hrnec. Na dno dejte nejlépe nerezový pařáček (rozpařovač), který potřete olejem. Do hrnce vlijte 2 – 2,5 cm vody. Přiveďte k varu. Vykynuté těsto vyklopte na pomoučněný vál a rozdělte ho na 3 nebo 4 části podle toho, jak velké knedlíky chcete mít. Vytvarujte podlouhlé válečky, vložte je do připraveného hrnce a v páře vařte asi 15 minut. Dávejte pozor, aby se nevyvařila voda. Podle potřeby ji dolévejte. Hotový knedlík nakrájejte tenkou strunou nebo režnou nití a podávejte jako přílohu. Dobrou chuť!

 

Kam dál?

Nenáročné obložené vepřové kotlety pečené v troubě: Fantastické jídlo, které se hodí na běžný den, i na slavnostní stůl !

Mimořádně lehké a chutné slané pečivo se sýrem. Ideální k vínku, nebo jen tak když dostanete chuť na něco křupavého !

Stačí smíchat jen majonézu a mouku a máte základ na toto skvělé jídlo : Těsto naplňte chutnou kuřecí nádivkou a všichni u stolu se budou jen oblizovat !

Tohle je můj nejoblíbenější dezert : Je lehký, rychlý a super chutný !

Jednoduché, levné a dokonale křupavé hrnkové housky. Chutnají jako od pekaře !

Další články