Chcete doma čistý vzduch? Pěstujte tyto rostliny a poznejte jejich zázračnou moc.

7668
Sdílejte

Čistý vzduch je v dnešním “průmyslovém” světě doslova vzácností. Hlavně ve městě je kvalita ovzduší velkým problémem. Do domu pronikají i ty nejmenší částečky nečistot, které způsobují různé zdravotní problémy. Není žádnou vzácností, že astmatem a chronickým kašlem trpí i naši nejmenší.


Pomoc se nabízí hned v několika variantách. Jednou z nich je pořízení praček vzduchu. Ty kvalitní jsou však pro většinu z nás finančně náročné. Druhou je mnohem levnější způsob, a to pokojové rostliny. Dnes vám poradíme, které z nich jsou nejvhodnější.

Jasmín

Jasmínová vůně je přímo balzámem na duši. Rostlina má pozitivní vliv na spánek, snižuje pocity stresu a úzkosti. Jasmín je prevencí proti nevolnosti i letargii. K mání je také jasmínový olej, který představuje praktickou pomůcku při cestování např. v MHD. Stačí si přivonět a hned se vám uleví.

Levandule

Levandule je skvělá proti molům ve skříni. Kromě toho však její vůně zklidňuje tělo i mysl. Vyrobte si vonné polštáře nebo si vložte snítku do náprsní kapsy. Zlepší vám to náladu, zažene stres a pomůžete i svému mozku. Do ložnice si dejte dva květináče s levandulí a uvidíte, jak se vám bude lépe spát.

Tchýnin jazyk

Tato rostlina je oblíbenou součástí mnoha interiérů. Svěží žlutozelené listy potěší nejedno oko. Tchýnin jazyk je jedinečná přírodní čistička vzduchu. Také pomáhá proti podráždění očí, usnadňuje dýchání a minimalizuje bolest hlavy. Pozor však, jedná se o jedovatou rostlinu s ostrými špičkami listů, o něž se mohou poranit zejména děti. Zvláště citliví jedinci by se neměli dotýkat listů, protože obsahují alkaloidy a saponiny. Ty způsobí podráždění kůže a při požití podráždí trávicí trakt.

 

Břečťan

Kdo by neznal plazivé stonky s krásnými listy na zdech opuštěných tvrzí a kostelů. Možná nevíte, že takové “břečťanové zdi” si někdo vytváří schválně. Chrání totiž před vniknutím hlodavců do interiéru. Břečťan se velmi době pěstuje a kromě čištění vzduchu také hubí plísně. Vzhledem k jeho toxicitě je potřeba ho umístit z dosahu dětí i domácích zvířat.

Aloe vera

Světoznámá léčivka by neměla chybět snad v žádné domácnosti. Její gel hojí podrážděný žaludek, uklidňuje kožní vyrážky a léčí drobná poranění. Je skvělým čističem vzduchu a navozuje klidný a příjemný spánek.

Kam dál?

Jednoduchý tip, jak na mastnotu v kuchyni: Konec lepkavému povrchu na skříňkách a spotřebičích !

Její holčička se doslova „smažila v horečce“. Potom dostala nápad, dát jí TOTO do ponožek!

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

Jaký význam mají vaše mateřská znaménka? Jejich umístění ovlivňuje váš osud

Další články