Lék na duši, potěcha pro oči: 10 pokojových rostlin, které přinesou harmonii a lásku do vašeho života.

7337
Sdílejte

Kde jinde by člověk načerpal pozitivní energii z náročného pracovního dne než doma. Někdy ale při pohledu na neuklizený interiér přijde další zbytečný stres. Zbavte se ho jednou pro vždy zcela jednoduchým způsobem. Vyzdobte si místnosti kouzelnými rostlinkami.


V dnešním článku vám nabízíme tipy na pokojové rostliny, které přinášejí klid, mír, vzbuzují pocity štěstí a harmonie. Některé z nich také krásně voní. Síla těchto květin je skutečně obrovská. Které to jsou? Dozvíte se právě teď.

Lopatkovec

Lopatkovec je víceletá rostlina jihoamerických lesů. Podle tradic přináší lásku osamělým lidem a pomáhá ženám k vysněnému těhotenství. Lidé, kteří lopatkovec pěstují, jsou více empatičtí a mají pochopení pro druhé.

Africká fialka

Vnáší do domu harmonii a zabraňuje zbytečným hádkám. Možná je to proto, že sama potřebuje hodně světla a toto pak vyzařuje do místnosti.

Ibišek

Ibišek krásně kvete. Má velké květy, které přímo vábí lásku do domu. Dbejte na to, aby rostlinka měla teplo, ale max. do 35 stupňů.

Myrta

Kdo by neznal pohádku O Myrtové panně. Krásný zelený keř s malými bílými kvítky potěší každé oko. Pojem myrta pochází z řečtiny a znamená “balzám.” Působí klid v duši a přináší mír a štěstí do manželství. V některých zemích dávají myrtu jako dar nevěstě a ženichu.

Strom štěstí

Tento stromeček může dorůstat do výšky 30 cm. Přináší lásku a štěstí a dokazuje to i tvar jeho listů. Vypadají jako srdíčko.

Zebra

Jak již název napovídá, jedná se o rostlinu s úžasně vzorovanými listy. Zebru pěstuje mnoho lidí právě pro její krásu. To, že jim zajišťuje rodinnou pohodu a štěstí, možná ani nevědí.

Voskovka

Tato rostlina se hodí zejména do ložnice. Přináší štěstí a harmonii.

Zelenec

I zelenec vám zajistí klidný a šťastný život. Bonusem je navíc snadná údržba rostliny a krásné květy pro potěchu oka.

Oxalis

Tato rostlina je vhodná spíše pro nezadané. Je přímo magnet na lásku. Je tak silná, že v její přítomnosti můžou zahořet vášní i zadaní lidé a podlehnout vábení nevěry.

Anturie

Toulitka neboli anthurium je nádherná rostlina, která má asi 825 druhů. Její listeny jsou skutečně velké a krásné na pohled. Rostlina je jedovatá, takže pozor na děti. Toulitka přivolává úspěch, štěstí v lásce a pánům dodává mužnou sílu.

Kam dál?

Muž vyhrál v loterii hned 7krát: Lidem odhalil jeho tajné tipy!

Lakomý manžel chtěl být pohřben se vším svým bohatstvím – pomsta moudré vdovy je opravdu brilantní!

Život začíná po padesátce! Podívejte se proč, je tento věk pro nás tak důležitý !

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Přiznání muže otevírá oči mnoha ženám: TAKTO to na plná ústa ještě nikdo neřekl !

Další články