Stal se dobrovolně bezdomovcem a žebráním si vydělal astronomickou částku. Po tomto článku budete chtít být bez domova!

4338
Sdílejte

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké to je být bez domova, potulovat se ulicemi a žebrat? Určitě jste si bezdomovce zaškatulkovali jako chudé lidi bez domova, kteří nemají ani korunu a žijí ze dne na den z toho, co venku najdou. Nebo jste si mysleli, že veškeré peníze, které se jim podaří nastřádat, využijí ke koupi alkoholu. Jenže ono tomu tak vůbec nemusí být, protože bezdomovci se ve skutečnosti mají lépe, než si myslíte. Přemýšleli jste fakt někdy nad tím, kolik peněz takový bezdomovec skutečně má? Kolik peněz dokáže vydělat žebráním? Pojďme se na to společně podívat.

Ed Stafford je muž, který si dobrovolně vyzkoušel život bezdomovce. Strávil dva měsíce v ulicích Londýna, Manchesteru a Glasgowu. Pokud si myslíte, že byl jeho život na ulici těžký, jste na omylu. Dokonce on sám byl překvapen a šokován, kolik si někteří bezdomovci dokáží vydělat žebráním. Ed si za noc dokázal přijít až na 200 liber, což je v českých přibližně 6 tisíc korun. 6 tisíc korun je u některých lidí dokonce polovina výplaty!

“Žebrání je ve skutečnosti mnohem lukrativnější, než jsem si kdy představoval. V londýnských ulicích si můžete vydělat klidně až 200 liber za noc. Potkal jsem bezdomovce, který mi říkal, že pokud za den nevydělá 100 liber (přibližně 3 000 korun), považuje to za obrovský neúspěch.” Je vám tedy asi jasné, že bezdomovci se špatně nemají a sehnat jídlo pro ně není sebemenším problémem. Ed o tom ví své a během života na ulici dokonce přibral 5 kilogramů! Někteří bezdomovci prý dokonce dostávají tolik jídla, že ho musí vyhazovat.

Ano, 6 tisíc za jeden jediný den, to je opravdu mnoho peněz. Problém je však v tom, že bezdomovci se ve skutečnosti nechtějí mít dobře. Na život na ulici si zvykli, bydlet v domě nebo bytě si už ani nedokážou představit a jelikož jim je tolik peněz v podstatě k ničemu, utratí je často za drogy nebo alkohol. A co bylo pro Eda největší problém?


Ed tvrdí, že nejhorší bylo sehnat místo na spaní a dodržovat hygienu. Nediví se však, proč si bezdomovci život na ulici doslova užívají. Říká, že jako bezdomovec cítil určitý pocit nezávislosti, na který si opravdu snadno zvykl. Chápe, že bezdomovci si mohou dělat v podstatě to, co chtějí, což je důvod, proč se situací, ve které se nachází, nechtějí nic dělat. No koneckonců, kdo by se chtěl vracet do “obyčejného života”, když si jako bezdomovec může vydělat 6 tisíc denně?

Co na to říkáte? Zkusili byste si život bezdomovce?

Kam dál?

Šofér slyšel v autobuse zoufalý křik: O pomoc prosila matka 1,5letého chlapce! To, co se stalo poté, je ponaučením pro ostatní

Matka chtěla na zahradě osvěžit synka, skončilo to katastrofou: Dávejte si pozor, může se to stát i vám!

Nejsmutnější příběh! Rakovina jí vzala manžela a dvě ze tří dětí – po jejich smrti dostala rakovinu i ona

Další tragédie v Malé Fatře: O život přišel turista!

Influencerka pobouřila lidi: To vážně TÍMTO natírá své dítě?

Další články